Zapraszamy

Cały rok i jeszcze dłużej …

Przez cały rok zapraszamy do nas nie tylko duże grupy, ale też indywidualnie, w parach lub całymi rodzinami. Dla każdego szukającego spokojnego miejsca do wyciszenia się mamy doskonałe propozycje. Dla szukających wrażeń oferujemy nasze specjalności – świeże powietrze, bliskość zwierząt i natury.

Przede wszystkim dzieci ze szkół i przedszkoli zapraszamy na:

• Przejażdżki zaprzęgami konnymi po malowniczej Puszczy Piskiej,
• Zwiedzanie zagród ze zwierzętami i karmienie (kozy, owce, kucyki, osiołek, muł, świnka Mangalica, kury i inne ptactwo, psy i koty)
• Ognisko (z własnym prowiantem lub naszym np. kiełbaski, bigos, napoje)
• Przejażdżki w siodle na koniku (do dyspozycji małe i duże konie)
• Konkurs na najcelniejsze oko – rzuty podkową do beczki z nagrodami
• Pogadanka edukacyjna pt. „Eulalia głosem zwierząt”

Wszyscy uczestnicy wycieczki objęci są ubezpieczeniem NNW

Wiosenna regeneracja…

Wiosna to czas, kiedy otaczająca nas zieleń jest najbardziej soczysta, a las kusi zapachami i śpiewem ptasich zalotów. Żaby łączą się w pary i obwieszczają to całemu światu, a żurawie okrzyki niosą się przez pola. To dobry moment aby wpaść do nas na pozimową regenerację i odświeżyć uśpione zmysły.

Wiosenna regeneracja

Jesteśmy przewodnikami po budzącej się do życia przyrodzie, dzielimy się z Wami najbardziej uroczymi zakamarkami mazurskich okolic naszego gospodarstwa.
Nauczymy pleść wianki i podpowiemy, jakie zioła warto zbierać o tej porze roku. Nasze nieskażone cywilizacją łąki i lasy, to apteczka dla zdrowia i urody.
Zapraszamy Was także na wyprawy zaprzęgami konnymi po Puszczy Piskiej w poszukiwaniu wiosny.
Nasza specjalność to spacery w siodle szlakami wzdłuż jezior i pobliskiej rzeki Krutyni, ogniska z poczęstunkiem.
Podczas majówkowych pikników w plenerze uczestniczą także nasze zwierzęta, przyjaźnie nastawione do dzieci i dorosłych.

Letnia sielanka…

Oglądaliście kiedyś wschód lub zachód słońca z końskiego grzbietu? Trudno o bardziej magiczne momenty… Warto wstać u nas wcześnie, aby obejrzeć niezwykłe kolory poranka, czy przejść się po chłodnej rosie podziwiając malownicze babie lato. Okoliczne lasy, zachęcają do wypraw z koszykiem na jagody i poziomki. A nasz ogród i sad pełne świeżych owoców i warzyw, dostarczają produktów na posiłki pod chmurką i grille.

Letnia sielanka

Dbając o podniebienia naszych gości organizujemy m.in. degustacje lokalnych kozich serów o smakach natury: czosnku niedźwiedziego, czarnuszki, bazylii, pomidorów. Wieczorne spotkania przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem, odbywają się z oprawą muzyczną świerszczy i żab z pobliskiego stawu.
Pomożemy Wam zorganizować wyprawę kajakami przepiękną mazurską „Amazonką” czyli rzeką Krutynią, zwłaszcza jej dzikim, urokliwym odcinkiem tzw. Babięcką Strugą.
W naszych okolicach znajdują się także dobrze oznakowane trasy rowerowe. Nie wspominając o okolicznych zabytkach świeckich i sakralnych, związanych z fascynującą historią tych ziem.

Jesienne zbiory …

Mazurska jesień uwieczniana przez fotografów i artystów malarzy, zniewala paletą barw i smaków. Nie ma tu złej pogody. Nawet spacer w deszczu wśród kolorowych wrzosowisk i lasów, ma nieodparty urok mazurskiego „smętka”. Podobnie wyprawy konne po szeleszczących liściach w poszukiwaniu tropów snujących się w zagajnikach łosi, jeleni i saren.

Jesienne zbiory

Miłośnicy grzybobrania od rana buszują wśród drzew i wracają z pełnymi koszami prawdziwków, kurek i maślaków. Celebrujmy ten piękny, jesienny czas organizując także przejażdżki wozami konnymi do lasu na grzyby i orzechy, ogniska z pieczeniem ryb czy ziemniaków nadziewanych ziołami i masłem czosnkowym. Nasz jesienny hit kulinarny uwielbiany przez dużych i małych gości, to frytki z ogniska okopcone dymem z jabłoni. Jesienne plony z naszych upraw, produkty od okolicznych gospodarzy, to okazja na kulinarną ucztę, wieńczącą sezon w ogrodzie i na polu.

Zimowa frajda …

Nasze gospodarstwo tętni życiem o każdej prze roku. Zwierzęta są zawsze skore do kontaktu, a nasze koty i psy uwielbiają grzać się przy kominku wśród gości. Atrakcją w naszym zaśnieżonym gospodarstwie przypominającą starszemu pokoleniu uroki dzieciństwa, są kuligi prawdziwymi saniami zaprzęgniętymi w parę dorodnych koni.

Zimowa frajda

Z myślą o największych śmiałkach którym nie straszne zaspy, doczepiamy do sań małe saneczki. Przejażdżkę z adrenaliną po polnych i leśnych drogach, kończymy spotkaniem przy ognisku. Przygotowujemy staropolski bigos, kiełbasę czosnkową, karkówkę z grilla i gorącego grzańca. Wieczornym wyprawom saniami towarzyszą dźwięki janczarów i blask pochodni. Po to aby nie zgubić się w puszczy, no i…odstraszyć wilki, których watahy żyją w okolicy. Mamy w zanadrzu wiele mazurskich opowieści na długie zimowe wieczory, przekazywanych na mazurskich wsiach od pokoleń. Święta Bożego Narodzenia czy Sylwester, w naszym gospodarstwie mają zapach prawdziwej choinki, smak domowych przetworów ze spiżarni i sielski, rodzinny nastrój.